Ewan McGregor i Charley Boorman zakończyli podróż w ramach Long Way Up Journey

Kilka dni temu Ewan MacGregor i jego przyjaciel Charley Boorman dojechali do celu w ramach projektu o nazwie Long Way Up Journey. Relacja z wyprawy pojawi się oczywiście w formie filmu dokumentalnego, natomiast nowością tegorocznej podróży jest wybór LiveWire jako środka transportu.

Oczywiście przygoda McGregora I Boormana nie jest w rzeczywistości tym, co sobie wyobrażamy pod postacią motocyklowej włóczęgi. Aktorowi i jego przyjacielowi towarzyszyły pojazdy wsparcia technicznego i logistycznego (ciężarówki Rivian) przewożące załogę, zapasy i ładowarki dla LiveWire.

Fot. Ewan MacGregor / Long Way Up Journey

Podróż zapoczątkowana w Ushuaia w południowej Argentynie, trwała równo trzy miesiące, natomiast oficjalnie zakończyła się w Fullerton w Kalifornii, w siedzibie Harleya-Davidsona, gdzie odbyła się z tej okazji specjalna impreza.

Podczas podróży od dyspozycji McGregora I Boormana były cztery elektryczne motocykle H-D, natomiast wspomniane wsparcie stanowiły dwie elektryczne ciężarówki Rivian R1T, 4 motocykle z kamerami, Mercedes Sprinter oraz Ford F350. Niezła kawalkada.

Fot. Ewan MacGregor / Long Way Up Journey

O tym jak sprawdziły się LiveWire podczas liczącej kilka tysięcy kilometrów trasy, dowiemy się z filmu dokumentalnego, ale podczas imprezy wieńczącej podróż, Boorman przyznał, że ładowanie e-motocykli nie było tak trudne, jak początkowo zakładali, ponieważ mogli je podładować również od miejscowych, którzy mieli tylko generatory.

W USA było jeszcze łatwiej, ze względu na sieć stacji ładowania. W Stanach Zjednoczonych udawało się pokonać około 300 mil dziennie (ok. 480 km), natomiast średnia w Argentynie to 120-180 mil (193-304 km). LiveWire ma oficjalny zasięg 146 mil (234 km) dla jazdy mieszanej, ale Boorman powiedział, że ich egzemplarze zostały przerobione.

Ewan MacGregor / Long Way Up Journey

Te Long Way Up to już trzecia odsłona przygodowej serii McGregora I Boormana. Daty premiery jeszcze nie znamy, ale na podstawie harmonogramu produkcji poprzednich dwóch części, spodziewamy się, że film pojawi się za 2-3 miesiące.

%d bloggers like this: