MV Agusta Superveloce 800 nie może przestać zdobywać nagród

Zaledwie dwa dni temu oszałamiająca Superveloce 800 Serie Oro zgarnęła kolejną prestiżową nagrodę za design. Uzasadnienie zwycięstwa? Oczywiście ponadczasowa elegancja.

Fot. MV Agusta Superveloce 800

Zespół Centro Richerche Castiglioni i jego lider Adrian Morton oraz MV Agusta, zostali wyróżnieni nagrodą Design Excellences w Lombardii. Władze Lombardii, której stolicą jest Mediolan, wraz z Association for Industrial Design (ADI) czyli Stowarzyszeniem Wzornictwa Przemysłowego wytypowały motocykl MV Agusty w oparciu o decyzję jury złożonego z przedstawicieli obydwu podmiotów.

Przypomnijmy jeszcze, że zaledwie w maju bieżącego roku Superveloce 800 Serie Oro zajęło pierwsze miejsce w kategorii motocykla koncepcyjnego podczas pokazu Villa d’Este Concorso d’Eleganza. Teraz zdobywa drugą nagrodę za wzornictwo i ma duże szanse na hat-trick, ponieważ włoski motocykl jest kandydatem do nagrody Compasso d’Oro 2020 przyznawanej przez renomowaną ADI Fundation.

Fot. MV Agusta Superveloce 800

To, że ludzie z branży motocyklowej docenili piękno Superveloce 800 Serie Oro, nie jest zaskakujące. Jednak jest to coś szczególnego w fakcie, że ogólna nagroda za wzornictwo przemysłowe, która nie jest specjalnie ukierunkowana na motocykle, również przypada dla maszyny z tego segmentu.

Czy mamy do czynienia z dziełem sztuki? Tak przynajmniej uważa Timur Sardarov, dyrektor generalny AV Agusty. A Wy jak myślicie?

%d bloggers like this: