Suzuki zdradza ceny nowego V-STROMA 1050/XT. Jest drogo?

Sportowe wrażenia i wygoda? Takie doznania ma nam zapewnić nowy V-Strom 1050. Wizualnie model nawiązuje do kultowych motocykli DR-Z i DR-BIG. Teraz znamy również cenę nowości ‎fabryki z ‎Hamamatsu.

Fot. Suzuki V-STROM 1050

Mimo zmiany cyferek w nazwie motocykl ma identyczną jak poprzednio pojemność 1037 cm3, chociaż zwiększono nieznacznie moc i moment. Obecnie jednostka generuje 107.4 KM i 100 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Dodajmy, że nowy piec jest zgodny z restrykcyjną normą emisji Euro 5.

Fot. Suzuki V-STROM 1050

Klienci będą mogli wybrać pomiędzy modelem standardowym, a ulepszonym, wzbogaconym o pakiet elektroniki wariantem XT, który ma handguardy, regulowaną szybę, centralną stopkę, kierunkowskazy LED, szprychowe obręcze, regulowaną kanapę i kilka innych patentów.

Fot. Suzuki V-STROM 1050

Suzuki umieściło na pokładzie system S.I.R.S. ( Suzuki Intelligent Ride System), który ma kilka przydatnych rozwiązań, w tym kontrolę trakcji oraz inteligentny ABS, który dostosowuje działanie z uwzględnieniem zmiany ciężaru motocykla, na przykład pasażera. S.I.R.S. zawiaduje również Hill Hold Control – systemem kontrolującym oraz ułatwiającym ruszanie pod górę i zapewniającym przyczepność tylnego koła w trakcie zjazdów. Oczywiście wszystko w wyższym modelu XT.

Fot. Suzuki V-STROM 1050

Obecnie dane dotyczące parametrów motocykla i jazdy są wyświetlane na nowym, dużym wyświetlaczu w technologii LCD (szkoda, że nie TFT). Na desce rozdzielczej jest jeszcze gniazdo USB.

Fot. Suzuki V-STROM 1050

Ile zapłacimy za nowość Suzuki? Podstawowa wersja V-Stroma 1050 to wydatek 52 900 zł. Bogatszy wariant V-Strom 1050XT będzie można nabyć za 59 900 zł. Pierwsze egzemplarze pojawią się w Polsce wiosną.

Fot. Suzuki V-STROM 1050
%d bloggers like this: