HD350 Project to nowy i najmniejszy Harley-Davidson! Szkoda, że nie u nas?

Jakiś czas temu dowiedzieliśmy się, że Harley będzie współpracował z chińską firmą w celu opracowania mniejszego motocykla o pojemności 338 cm3 przeznaczonego na lokalny rynek. Teraz możemy zobaczyć jak będzie wyglądał ten jednoślad.

Harley-Davidson połączył siły z chińską firmą Qianjiang, którą znamy między innymi z tego, że produkuje motocykle Benelli. To oznacza również, że Benelli 302S i nowy Harley będą mieć wiele wspólnego, ponieważ jednoślad powstaje właśnie na bazie tego modelu.

Fot. HD350 Project

HD350 Project to nazwa, którą posłużono się podczas podpisywania kontraktu, natomiast nie jest powiedziane, że będzie to oficjalna nazwa motocykla już po premierze. Motocykl w rzeczywistości jest już w wersji produkcyjnej, natomiast nadal nie został oficjalnie pokazany.

Wiemy jednak, że wizualnie HD350 będzie wyglądał nieco inaczej niż Benelli 302S. Nowy zbiornik, siedzisko, błotniki, kierownica i bardziej tradycyjny reflektor odmieniły ten motocykl. Zmianie nie ulegnie natomiast stalowa rama, nisko opadający i zwarty wydech oraz duży monoshock z tyłu.

Silnik? Ten sam co w Benelli 302S. Ogłoszono również, że oryginalny Benelli 302S zostanie zmieniony i pojawi się jako model 350S, co na pewno nie jest zbiegiem okoliczności (chodzi o to, żeby pojazdy ze sobą nie konkurowały).

Fot. HD350 Project

Dlaczego Harley-Davidson pozwala na użycie swojej renomy do wypchnięcia tego malca na rynek? Przede wszystkim Chiny to gigantyczny kraj z milionami odbiorców, na których Harley może dużo zarobić. Poza tym, HD350 będzie dostępny tylko na rynkach azjatyckich, co zapewni gigantowi z Milwaukee ochronę strategicznych dla niego rynków w Ameryce i Europie. Po trzecie Harley-Davidson liczy na efekt reklamowy. W końcu tysiące motocykli z jego logo jeżdżące po Azji przełożą się na lepszą rozpoznawalność marki.

Kiedy zobaczymy finalną, produkcyjną wersję HD350? Zapewne już niedługo zostanie pokazana światu. Spodziewamy się, że na rynek chiński motocykl zostanie wprowadzony pod koniec 2020 roku, a w Indiach w 2021.

%d bloggers like this: