Dziś ty pomożesz Olgierdowi, jutro ktoś pomoże tobie…

27 maja 2016 r. na Zakopiance, a konkretnie odcinku między Jordanowem a Rabką, na prawym łuku, Olgierd uległ wypadkowi. Po zdarzeniu został przetransportowany śmigłowcem do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, gdzie stwierdzono rozległe obrażenia.

Fot. zrzutka.pl/24atdp

Olgierd miał otwarte złamanie kości udowej, wieloodłamkowe kłykcia bocznego piszczeli, złamanie piszczeli, otwarte złamanie rzepki, uszkodzenie barkowo-obojczykowe. Obrażenia były tak rozległe, że lekarze rozważali amputację całej nogi. Ostatecznie podjęli się próby jej uratowania, oczyścili kolano, pozszywali.

W czerwcu tego samego roku Olgierdowi wykonano przeszczep kostny kości udowej, założono wewnętrzną stabilizację kości udowej i piszczelowej, zrobiono rekonstrukcję wtórną. Tak zaczęła się walka o powrót do pełnej sprawności.

Fot. zrzutka.pl/24atdp

Kolejne lata były ciężkie. To wielokrotne pobyty w szpitalach Krakowa, Mławy, Otwocka, Myślenic. Miesiąc temu Olgierd przeszedł kolejną operację. Wstawiono mu endoprotezę. Niestety koszty przerosły leczenia dawno już przerosły możliwości motocyklisty i jego bliskich.

Powrót do pełnego zdrowia jest możliwy, ale bez pieniędzy jest równie nieosiągalny jak na początku. Olgierd potrzebuję pomocy, stąd apel o wsparcie. Szczegóły akcji znajdziecie pod tym adresem: https://zrzutka.pl/24atdp

%d bloggers like this: