Policja w Abu Zabi dostała supersportowe Ducati Panigale V4 S

Dwanaście pomalowanych w odcieniach bieli błękitu motocykli będzie patrolować ulice stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Na pewno będą ładnie się komponować z pozostałymi pojazdami mundurowych w Abu Zabi, czyli takimi cudeńkami jak Lykan HyperSport, Audi R8, Lamborghini Huracan, Nissan GT-R i Bugatti Veyron.

Fot. Abu Dhabi Police

Panigale V4 to następca legendarnego modelu 1299; zupełnie nowy rozdział w historii Ducati oraz w stu procentach włoska „symfonia” osiągów i emocji. To pierwszy seryjnie produkowany motocykl Ducati z czterocylindrowym silnikiem nawiązującym do wyścigowego prototypu Desmosedici z MotoGP. Wersję S charakteryzuje m.in. zawieszenie Ohlins z systemem Smart EC 2.0 i mniejsza masa.

W wariancie S zastosowano również aluminiowe, kute obręcze Marchesini i akumulator litowo-jonowy. Należy pamiętać, że linia 2020 Ducati Panigale V4 ma również pakiet aerodynamiczny w standardzie. Aerodynamiczna konstrukcja skrzydeł, zainspirowana motocyklami MotoGP, ma na celu poprawę ogólnej stabilności pojazdu.

Oczywiście egzemplarze dla policji będą miały dodatkowe wyposażenie i znaczek Abu Dhabi Police na owiewkach. Czekamy teraz na odpowiedź polskiej policji. Chociaż nie, bo jakby zmotoryzowani mundurowi wpadli w którąś w licznych dziur w naszych drogach, to nawet skrzydełka by nie pomogły…

%d bloggers like this: