Motocykle Paula Walkera na sprzedaż. Też są “Szybkie i wściekłe”?

Paul Walker był niekwestionowaną gwiazdą serii „Fast & Furious”, ale również cenionym aktorem młodego pokolenia i producentem filmowym. Walker zmarł w koszmarnych okolicznościach sześć lat temu. Spłonął żywcem w wypadku Porsche Carrera GT. Samochód prowadził doradca finansowy Walkera, Roger Rodas, który również nie przeżył kraksy.

Fot. CC BY-SA 3.0 / Andre Luis

Walker był wielkim wielbicielem samochodów i motocykli, natomiast teraz, a dokładnie w dniach 11 do 19 stycznia, odbędzie się akcja dwudziestu jeden pojazdów z osobistej kolekcji Paula Walkera.

Na aukcji Barrett-Jackson’s Scottsdale Auction wystawionych zostanie między innymi pięć egzemplarz BMW M3 Lightweight, czyli limitowanej wersji modelu E36 z 1995 roku. Co ciekawe, to auto wyprodukowane w niewielkiej puli na rynek amerykański, sprzedawało się wówczas bardzo słabo. Dziś kosztuje krocie.

Fot. Barrett-Jackson’s Scottsdale Auction

Wśród osiemnastu aut znajdziemy także kilka Chevroletów z lat 60′, potężne pickupy, Forda Mustanga Bossa 302S Race Car, Forda Bronco oraz Nissana 370Z, który wystąpił w „Fast Five” i driftowała nim Gal Gadot („Wonder Woman”).

Fot. Barrett-Jackson’s Scottsdale Auction

O pozostałych samochodach możecie dowiedzieć się więcej pod tym adresem, natomiast nas oczywiście interesują motocykle. Na aukcję trafią trzy pojazdy Walkera z tej kategorii. Będzie to niestandardowy model Harleya-Davidsona z 2005 roku zbudowany przez ekipę Road Dog Customs.

Fot. Barrett-Jackson’s Scottsdale Auction

Druga maszyna to słynne Suzuki DR-Z400SM z 2008 roku. Trzecim jednośladem jest sprawdzony terenowiec niemieckiego koncernu, czyli BMW F800GS z 2011 roku.

Też uważacie, że „Szybcy i wściekli” bardzo stracili, gdy zabrakło Walkera?

%d bloggers like this: