Mały, ale dzik. Zobacz Fonzarelli NKD

Startupy w segmencie motocykli elektrycznych pojawiają się na całym świecie, łącznie z odległą Australią, gdzie ostatnio podziwialiśmy sporo nowych projektów.

Fot. fonzarelli.co

Tydzień temu widzieliśmy e-motocykl o nazwie Savic w klimacie cafe racer, który powstał od razu w trzech konfiguracjach. Dzisiejsza nowość o nazwie NKD powstała wysiłkiem australijskiej firmy Fonzarelli. Według założyciela firmy, Michelle Nazzariego, będzie to najszybszy e-motocykl w klasie małych, miejskich pojazdów o nieco sportowych aspiracjach.

Fot. fonzarelli.co

Jak szybki będzie NKD? To zależy od konfiguracji wybranej przez klienta. W najwyższej wersji o nazwie Wenley Andrews’ Special Edition, jednoślad może osiągnąć 100 km/h. NKD zasilanym jest akumulatorem 3,3 kWh i silnikiem elektrycznym o mocy 12 KM i 56 Nm momentu obrotowego. Wariant Entry wyposażony jest w akumulator Panasonic 1,65 kWh, który zapewnia zasięg 60 kilometrów przy maksymalnej prędkości 80 km/h. Edycja specjalna ma większy akumulator gwarantujący 120 kilometrów zasięgu na jednym ładowaniu i maksymalną prędkość 100 km/h.

Fot. fonzarelli.co

Ciekawą cechą NKW jest to, że został wykonany w dużej mierze z materiałów pochodzących z recyklingu. W wersji standardowej będzie to pojazd jednoosobowy, ale na życzenie będzie można dodać siedzisko dla pasażera.

Fot. fonzarelli.co

NKD zostanie wyprodukowany w liczbie zaledwie 50 sztuk i trafi na rynek australijski w cenie 14990 (ok. 39 000 zł). Fonzarelli ma szerokie plany ekspansji obejmujące również podbój Europy, więc być może za jakiś czas mały i szybki NKD pojawi się również na naszych drogach?

Fot. fonzarelli.co

Więcej iformacji na temat NKD i innych pojazdów Fonzarelli znajdziecie na stronie https://www.fonzarelli.co

Fot. fonzarelli.co
%d bloggers like this: