Widziałeś złotą kolekcję Hondy? To musisz się spieszyć, bo roczne tournee po Australii niedługo się kończy…

W tym roku Honda świętuje swoje 50-lecie działalności w Australii i w związku z tym faktem, przez cały rok po australijskim kontynencie podróżuje specjalna, błyszcząca kolekcja Hondy. W skład ociekającej złotem floty wchodzą również trzy motocykle czyli CBR1000RR Fireblade, CRF450R Penrite Honda Supercross, 2020 CRF250R.

Fot. Honda

CBR1000RR Fireblade znajduje się w ofercie Hondy zasadniczo od 1992 roku, chociaż akurat w wersji 1000RR Fireblade produkowany jest od 2004 roku. Model CBR rzeczywiście znacząco wpłynąć na kierunek rozwoju motocykli sportowych.

Fot. Honda

CRF450R jest jednym z nowszych modeli i próbą zdobycia pozycji w bardzko konkurencyjnym rynku enduro a zarazem odpowiedź Hondy na następną generację motocykli podwójnego zastosowania. Włączenie CRF450R do kolekcji Gold jest hołdem dla długiej i udanej historii japońskiej marki w zmaganiach enduro i jazdy terenowej w ogóle.

Fot. Honda

Ostatni ze złotej trójki, czyli CRF50F, to jeden z najlepiej sprzedających się modeli Hondy wszechczasów i dla wielu klientów początek ich podróży poza gładkim asfaltem. Honda chciała podkreślić ten fakt, stąd obecność CRF50F wśród błyszczących złotem maszyn.

Fot. Honda

Jak osiągnięto ten efekt? Pierwszą warstwę stanowi złoty chrom, na który nałożono przezroczystą satynę, aby ograniczyć odblaski. Poza kolorem, niektóre elementy zawierają specjalny napis: „50 Years in Australia”.

Poza motocyklami i samochodami, Honda dodała do kolekcji m.in. przenośny generator EU22i i kosiarkę HRU19 Buffalo Premium. Dobrze, że japońska marka nie produkuje mikserów, bo pewnie pokryty złotem egzemplarz też znalazłby się w tym doborowym towarzystwie.

Fot. Honda

Jeśli ktoś chciałby polecieć do Australii i zobaczyć wszystkie wymienione cuda, to aktualnie prezentowane są w Crown Casino w Melbourne, natomiast więcej szczegółów na temat złotej kolekcji i terminarz całej trasy znajdziecie pod adresem: www.honda.com.au.

%d bloggers like this: