Koncern Kałasznikow zaprezentował e-cafe racera!

Pamiętacie potężnego cruisera o masie ponad pół tony, wyprodukowanego przez koncern Kałasznikow? To monstrum miało stać się pojazdem rosyjskich służb bezpieczeństwa i dołączyć od ochrony Putina. Rok wcześniej podziwialiśmy inne dziwo, model o nazwie AK-47, czyli elektryczny jednoślad przeznaczony dla policji. Okazuje się, że Rosjanie maja pomysły na kolejny motocykl, tym razem przeznaczony dla cywili.

Fot. Калашников Media

Najnowsze dzieło koncernu Kałasznikow to zasilany z gniazdka cafe racer, który w przeciwieństwie do poprzednich jednośladów, wygląda nawet całkiem znośnie.

Na razie wiadomo jedynie, że motocykl o nazwie Iż może rozpędzić się do 100 km/h i zapewnia 50 kW maksymalnej mocy. Kałasznikow zwraca uwagę, że akumulator litowo-jonowy, w który wyposażony jest jednoślad, zapewnia aż osiem godzin jazdy (na jednym ładowaniu).


Źródło: YouTube / Redline5036

Iż został zaprezentowany podczas wydarzenia o nazwie Projectoria w mieście Jarosławl, zwanego „rosyjską Florencją” ze względu na liczbę zabytków. Czy prototyp Kałasznikowa wyjedzie na drogi?

W dawnych zakładach Iżmaż powstają różne, dziwne konstrukcje i jednostki, choćby latający motocykl sprzed dwóch lat, które później nie zostają jednak przekute w wersje produkcyjne. Być może kariera cafe racera Kałasznikowa również zakończy się na prototypie.

%d bloggers like this: