Policja kupiła trzysta nowych samochodów Hyundai

Dokładnie 303 nowe egzemplarze Hyundaiów i30 Wagon trafią do służby. To efekt wygranego przez katowickiego dealera MM Cars Kościuszki przetargu na radiowozy policyjne. Pojazdy będą oznakowane i przygotowane przez firmę MOSTVA. 250 sztuk już pojechało do swoich jednostek w całym kraju, pozostałe dołączą do floty najdalej do połowy grudnia.

Hyundai i30 Wagon wyposażony jest w stosunkowo nieduży silnik benzynowy 1,4 l, ale ponieważ to wersja turbodoładowana, generuje 150 KM mocy. Policja będzie miała do dyspozycji zarówno wersje z automatyczną, jak i manualną skrzynią biegów.

Fot. Policja

To nie pierwsza pojazdy Hyundai w policji. Od zeszłego roku funkcjonariusze Komend Wojewódzkich Policji używają 200 samochodów koreańskiej marki, również modelu i30, oraz wcześniej zakupionych i20 i Elantra.

Poza pojazdami Hyundai, policja posiada również bardzo szybkie i luksusowe BMW 330i, Kia (Cee’d Venga), Ople (Astra, Vectra, Corsa, Insignia, Mokka), Fiaty (Stilo, Bravo, Palio), Skody (Octavia, Fabia, Superb, Rapid).

Których jest najwięcej? Według stanu z 2018 roku jest to południowokoreańska marka Kia, należąca de facto do Hyundai Motor Company. W polskiej policji służy blisko sześć tysięcy samochodów tej marki.

%d bloggers like this: