Myślicie, że motocykle przyszłości będą wyglądać jak K4-07?

W poprzednim wieku projektowanie motocykli stało się w pewien sposób odtwórcze, ponieważ bardzo rzadko widzieliśmy rzeczywiście zupełnie nowe linie, pomysły i realizacje, które finalizowano na linii produkcyjnej. Współczesne motocykle są ściśle podzielone są na klasy i zastosowania, i dziś również mało kto wydaje się zainteresowany, aby przekraczać te sztucznie ustalone granice.

Fot. Carota Design

Jednak niemal każdy standardowy model, który zjeżdża z linii produkcyjnej, ma niezliczone warianty projektów i koncepcji, które są wyobrażeniami motocykli, jakimi będziemy jeździli w przyszłości. K4-07 od Carota Design jest właśnie takim pomysłem.

Fot. Carota Design

Grupa ludzi odpowiedzialna za Carota ma szerokie spektrum doświadczeń – od pracowników branży kosmicznej po obuwnicze, ale to nie przeszkadza im pracować wspólnie nad pojazdem poruszającym się na dwóch kołach.

Fot. Carota Design

K4-07 to obecnie zaledwie studium na temat motocykla. Sylwetka i umiejscowienie kierownicy sugeruje, że kierowca będzie praktycznie leżał na baku lub czymś co go przypomina, bo K4-07 może być również pojazdem elektrycznym – nie ogłoszono na razie rodzaju silnika i napędu, który umożliwiałby jazdę tego jednośladu.

Fot. Carota Design

Zastanawiamy się tylko, jak K4-07 zamierza skręcać, skoro koło jest w połowie schowane w osłonie obejmującej całą obręcz z oponą, a kierownica też wydaje się sztywno zamocowana w obudowie.

Myślicie, że motocykle przyszłości będą wyglądać jak K4-07?

Fot. Carota Design
%d bloggers like this: