Czy Cybertruck posłuży do przewożenia motocykla Tesli?

Na pewno słyszeliście, że Elon Musk zaprezentował futurystycznego pick-upa o nazwie Cybetruck. Po prezentacji pojazdu wyglądającego jak designerskiej pudełko na buty, ceny akcji Tesli spadły o 6 procent, ale już dzień później okazało się, że grubo ponad 200 tysięcy ludzi zarezerwowało najnowszy pojazd Tesli. Sukces? Być może, natomiast nas bardziej zainteresowały opcje transportowe Cybetrucka i pojazd, który zobaczyliśmy na pace.

Quad został zaprezentowany jako pomocnik Cybertrucka i został użyty głównie do zademonstrowania możliwości załadunku pojazdu oraz możliwości pneumatycznego zawieszenia. Cyberquad pojawi się zresztą jak opcja po oficjalnym rozpoczęciu sprzedaży Cybertrucka. Dlaczego o tym w ogóle wspominamy?

Fot. Cybertruck

Ponieważ Cyberquad stoi całkiem blisko motocykla Tesli. Co prawda Musk powiedział kiedyś, że nie zamierza wejść w ten segment ale mówił już wiele rzeczy, z których później się wycofywał.

ATV powstał, ponieważ Musk uważa, że potencjalni nabywcy Cybertrucka będą chcieli zabrać ze sobą pojazdy rekreacyjne. To ma sens – wielu właścicieli pickupów używa swoich półciężarówek do przewożenia innych pojazdów. Dlaczego zatem nie złapać byka za rogi i zaprojektować jednoślad z pełni zintegrowany z Cybertruckiem?

Elon Musk to oczywiście wizjoner, ale przede wszystkim biznesmen, który nie będzie chciał się dzielić ewentualnym sukcesem Cybetrucka z innymi firmami i markami. Dlaczego jego kosmiczny pojazd miałby przewozić motocykl BMW lub KTM, kiedy mógłby to być jednoślad Tesli?

Skoro już teraz Musk uważa, że właściciele pickupów chcą zabrać ze sobą niewielki pojazd terenowy, musi wiedzieć, że część z nich zechce załadować motocykl. Do tego, skoro Tesla i tak rozwija technologie quada, może również dostosować projekty do układu, w którym zobaczymy jednoślad.

Czy tak się stanie? Tego oczywiście nie wiemy. Na pewno wiele zależy od sukcesu lub porażki Cybertrucka. Wspomnianych 200 tysięcy potencjalnych klientów to fakt, ale warto zaznaczyć, że zaliczka wynosi tylko 100 dolarów i w każdej chwili można anulować rezerwację, a pieniądze odzyskać z powrotem.

%d bloggers like this: