SEAT zaprezentował swój pierwszy jednoślad!

Dwa tygodnie temu dowiedzieliśmy się, że SEAT zamierza produkować elektryczne motocykle. Ale to jeszcze nie teraz – na początek Hiszpanie chcą uruchomić produkcję nieco mniejszych jednośladów. Nie musieliśmy długo czekać, aby zobaczyć pierwszy dwukołowiec z logo SEATa. Jednostka została zaprezentowana podczas odbywającego się w tym tygodniu Światowego Kongresu Smart City Expo w Barcelonie.

Fot. SEAT

Hiszpanie rozwijają ideę małego biznesu, którego sektorem mają być „zintegrowane produkty, usługi i platforma rozwiązań mobilności”. Wszystko pod szyldem nowej firmy o nazwie SEAT Urban Mobility.

Fot. SEAT

Na razie pierwszym i głównym produktem SEAT Urban Mobility będzie skuter elektryczny. Jednoślad wyposażony jest w silnik o mocy 14,8 KM – ekwiwalent silnika spalinowego o pojemności 125 cm3. E-skuter rozpędzi się do 100 km/h, a do połowy tej prędkości w zaledwie 3,8 s. Zasięg jednostki na jednym ładowaniu wyniesie aż 115 km.

Fot. SEAT

SEAT nie szczędzi pieniędzy, aby jednoślad wyglądał dobrze i był praktyczny: w schowku pod siedzeniem zmieszczą się dwa pełne kaski. Pojazd na razie nie ma nazwy, nie wiadomo również co jeszcze znajdzie się na pokładzie i jaki będzie udział elektroniki w nowej konstrukcji.

Fot. SEAT

Szef SEATa Luca de Meo stwierdził, że w planach są również inne rozwiązania mobilności, co może zwiastować kolejne jednoślady marki w przyszłości. W tej chwili wiadomo jedynie, że skuter elektryczny SEATa pojawi się na rynku już w przyszłym roku. Dodajmy jeszcze, że hiszpańska firma ma potężne zaplecze, ponieważ obecnym właścicielem SEATa jest grupa Volkswagen.

Fot. SEAT
Fot. SEAT
Fot. SEAT
%d bloggers like this: