Triumph Tiger 900 już w grudniu

Plotki o nowym Tigerze 900 na 2020 rok słyszymy już od jakiegoś czasu, ale ponieważ model nie pojawił się na EIMCA, spodziewaliśmy się go w przyszłym roku. Ostatecznie Triumph ogłosił za pomocą zwiastuna, że motocykl zadebiutuje 3 grudnia.

Fot. Triumph Tiger 900 2020

Kolejny, dłuższy film, który do sieci trafił kilka dni temu, ujawnia motocykl w akcji. W 2020 roku Tygrys będzie poważnie odmieniony. Pojawią się od razu dwie wersje – 900 Rally i GT. Oczywiście GT będzie bardziej turystyczny, a Rally przeznaczony do jazdy w terenie.

W tej chwili nie jest jasne czy Triumph planuje utrzymać Tigera 800 w składzie, czy może wycofa go na korzyść 900. Być może zdecyduje się pozycjonować 800 jako jednostkę średniej klasy, a 900 jako model pomiędzy 800 a 1200. Co prawda różnica w pojemności jest nieznaczna, ale w zależności od tego jak silnik jest dostrojony i jakie ma wyposażenie oraz ekwipunek, być może będzie to wystarczająca różnica pomiędzy 800 a 900.


Żródło: YouTube / Official Triumph Motorcycles

Zastanawiające jest tylko, ile jeszcze modeli może pomieścić segment ADV? Oczywiście mamy teraz modę na turystyki o mniej lub bardziej zaawansowanych możliwościach do rzeczywistej jazdy w terenie, ale czy fanów tych maszyn jest tak dużo, aby zapewnili dobry wynik sprzedaży BMW, Yamahy, Suzuki, KTM i Triumpha?

%d bloggers like this: