Scout Bobber o nazwie Hasty Flaming Buffalo wygrał imprezę custom Indiana. Zasłużenie?

Indian stawia na customy, co nie jest dziwne, bo niestandardowe pomysły mistrzów motocyklowej sztuki to nie tylko darmowa reklama, ale też wiele nowych rozwiązań, które mogą zostać wykorzystane w produkcji seryjnej.

Fot. Hasty Flaming Buffalo

Konkurs Custom Scout Bobber przeznaczony był zarówno dla amatorów, jak i profesjonalnych konstruktorów z regionu Beneluksu, czyli Belgii, Holandii i Luksemburga. Zwycięstwo przypadło Holendrowi. Luuc Muis zdobył pierwsze miejsce zamieniając standardowego Scout Bobbera w jedyny w swoim rodzaju model łączący lata 20. ubiegłego wieku i współczesność.

Fot. Hasty Flaming Buffalo

Holender czerpał inspirację z modeli Indian, które dominowały na torach wyścigowych w Stanach Zjednoczonych na początku XX wieku. Współczesny, standardowy egzemplarz Scout Bobbera został rozebrany i rozłożony na części. Muis zdemontował przednie i tylne błotniki, zaprojektował nową ramę i zlecił jej wykonanie norweskiej firmie, która zamiast stali użyła lżejszego aluminium.

Fot. Hasty Flaming Buffalo

Airbox i komponenty elektryczne zostały zintegrowane w specjalnie zaprojektowanym zbiorniku paliwa, aby uzyskać czystą linię. Tapicerka to ręczna robota Old Dutch Leatherworks, a kolejna mała manufaktura, czyli JSR Service, przyczyniła się do powstania felg.

Fot. Hasty Flaming Buffalo

Co ciekawe, Muis miał tylko dwadzieścia tygodni na budowę swojego customa, co czyni efekt końcowy jeszcze bardziej imponującym, chociaż sporym ułatwieniem jest na pewno brak większych modyfikacji mechanicznych.

Fot. Hasty Flaming Buffalo

Hasty Flaming Buffalo ma w ramie standardowy silnik 1,3 litra, która generuje 100 KM mocy. Wydech został stworzony specjalnie dla tego projektu przez Akrapovic. Motocykl zadebiutował publicznie podczas Bigtwin Bikeshow & Expo w Holandii. Pojawi się również na Custrombike w Niemczech, Autosalon w Belgii i Motorbeurs Utrecht ponownie w Holandii. Na mapie podróży nie ma niestety Polski.


Źródło: YouTube / Indian Motorcycle EMEA

Indian nie planuje przekształcić Hasty Flaming Buffalo w model produkcyjny, więc jeśli chciałbyś własny egzemplarz, musisz przekonać autora do budowy repliki.

%d bloggers like this: