Latające „motocykle” o krok bliżej. JetPack Aviation uzyskał fundusze na rozpoczęcie produkcji

Marzenie o posiadaniu własnego, latającego motocykla właśnie stało się nieco bardziej realne, ponieważ JetPack Aviation pozyskał niezbędne fundusze na rozpoczęcie produkcji maszyny o nazwie Speeder.

Projekt został wsparty przez wiele firm venture capital, w tym Draper Associates, Jaan Tallinn, Y Combinator and Catheis Ventures. W sumie JetPack Aviation uzyskało 2 miliony dolarów niezbędnych środków.

Fot. jetpackaviation.com

Firma z Los Angeles planuje produkcję dwóch wersji maszyny. Pierwsza przeznaczona będzie dla osób prywatnych, druga dla wojska i służb rządowych. W drugim wariancie maszyna może umożliwić szybszy niż helikopterem transport lekarzy polowych, zaopatrzenia i pomocy.

Wersja cywilna nie będzie wymagała licencji, a jedynie ukończenia szkolenia zapewnionego przez JPA. Speeder rekreacyjny ma ograniczenie prędkości do 100 km/h i 22 litrów paliwa na pokładzie. W zależności od wagi kierowcy i prędkości czas przelotu może wynieść od 11 do 23 minut. Maksymalna prędkość mocniejszej wersji wynosi 240 km/h, maksymalny pułap 4500 metrów. Masa własna pojazdu to 105 kg, udźwig 320 kg.


Źródło: YouTube / JetPack Aviation

JetPack Aviation zbuduje początkowo 20 egzemplarzy. Aby stać się właścicielem jednego z nich trzeba wpłacić depozyt w wysokości 10 000 dolarów, natomiast finalny koszt to 380 000 dolarów. W zestawie jest oczywiście Speeder, do tego specjalny kombinezon i kask. Przedsprzedaż już się zaczęła, stronę znajdziecie tutaj: https://jetpackaviation.com/speeder-pre-order/

%d bloggers like this: