BST Hypertech to e-motocykl zaprojektowany przez słynnego Pierre Terblanche

Rozwój elektrycznych układów napędowych powinien oznaczać rewolucję w projektowaniu samochodów, jednak producenci aut wciąż boją się próbować lub podejmują takie kroki bardzo powoli i ostrożnie. Tego samego nie można powiedzieć o branży motocyklowej.

Fot. bst-hypertek.com

Prawdopodobnie już teraz więcej firm motocyklowych niż samochodowych ma projekty w różnej fazie realizacji. Jedną z nich jest Blackstone Tek, producent z branży ultranowoczesnych kół z włókna węglowego.

Ojcem projektu motocykla o nazwie BST Hypertech jest Pierre Terblanche – południowoafrykański projektant motocykli odpowiedzialny za stworzenie długiej listy modeli Ducati (m.in. 888, Multistrada, Hypermotorad).

Fot. bst-hypertek.com

Motocykl jest oczywiście elektryczny, zasilany chłodzonym cieczą silnikiem PMS DHX Hawk, który generuje 107 Km i 120 Nm momentu obrotowego. Zamontowany na pokładzie akumulator zapewnia zasięg około 300 kilometrów. Czas ładowania w szybkim trybie wynosi tylko 30 minut.

Fot. bst-hypertek.com

Konstrukcja motocykla jest niezwykła. BST Hypertech wygląda jak naked, siodło po prostu unosi się nad układem napędowym, a wybór koloru i kół jest po prostu genialny. Na desce rozdzielczej nie ma żadnych instrumentów, co wynika z faktu, że motocykl wyposażony jest w kask japońskiej firmy Cross, który ma własny zintegrowany wyświetlacz head up – pokazujący kierowcy wszystkie niezbędne dane.

Fot. bst-hypertek.com

Firma planuje stworzyć ograniczoną liczbę egzemplarzy BST Hypertech, ale nie wiemy jeszcze kiedy zobaczymy je w produkcji, ani ile będą kosztować. Więcej informacji można znaleźć na stronie BST.

%d bloggers like this: