Kawasaki dołącza do segmentu e-motocykli!

Technologia elektrycznych jednośladów rozwijana jest od lat, ale prawdopodobnie dopiero LiveWire Harleya-Davidsona uzmysłowiło szerokiej grupie użytkowników motocykli, że ta technologia to nie żart. Duże, znaczące marki motocyklowe, pracują nad swoimi motocyklami z tego segmentu. Okazuje się, że do rodziny jednośladów zasilanych prądem z gniazdka chce dołączyć również Kawasaki.

Fot. YouTube / Kawasaki Electric Vehicle Development

Green Team uznawany jest za tradycjonalistów, chociaż ich asortyment o to oczywiście znakomitej klasy, nowoczesne motocykle, głównie z rodziny sportowej. Czy wyobrażacie sobie „kawę” o charakterystycznej sylwetce Ninjy, która nie wydaje praktycznie żadnego dźwięku, może poza szumem wiatru?

Fot. YouTube / Kawasaki Electric Vehicle Development

To nie żart, bo wiemy już na pewno, że Kawasaki opracowuje sportowy motocykl z napędem elektrycznym. Prace trwają już podobno od… kilkunastu lat, czyli zanim jeszcze urodziła się Greta Thunberg. Egzemplarz, który Team Green zaprezentował w swoim filmie, jest na razie koncepcją, ale wydaje się, że już bardzo zaawansowaną.

Fot. YouTube / Kawasaki Electric Vehicle Development

Nie znamy oczywiście parametrów jednośladu. Kawasaki na pewno nie wypuści na rynek pojazdu, który były gorszy od konkurencji. Z materiału, w którym pojawia się również Yoshimoto Matsuda, jeden ze specjalistów działu innowacji, dowiadujemy się, że silnik będzie konstrukcją nowej generacji. Mówiąc inaczej, możemy spodziewać się kosmicznego przyspieszenia i przesunięcia granicy maksymalnej prędkości bolidu, chociaż to na pewno wpłynie na zasięg jednostki. Część energii będzie odzyskiwana z hamowania.

Kiedy Kawasaki wypuści swojego e-sportowca? Skoro Japończycy zdecydowali się na prezentację motocykla, może stać się to szybciej niż się spodziewamy…


Źródło: YouTube / Kawasaki Electric Vehicle Development

%d bloggers like this: