Jak samodzielnie załadować motocykl na auto? Francuzi z Porteos mają pomysł

Każdy, kto samodzielnie próbował ściągnąć motocykl z półciężarówki lub innego samochodu, doskonale zdaje sobie sprawę jakie to trudne i niewdzięczne zadanie. Oczywiście najlepiej kiedy motocykl jedzie na własnych kołach, ale nie zawsze jest to możliwe. Francuska firma Porteos chce ułatwić wszystkim transport i wyładunek motocykla, do czego w ich systemie potrzeba tylko jednej osoby.

Fot. porteos.eu

Francuzi opracowali teleskopową rampę motocyklową z mechanizmem samozaładowcznym, która może przyjąć motocykle o masie do 450 kilogramów i zapewnić bezpieczny załadunek bez wysiłku ze strony osoby obsługującej system.

Fot. porteos.eu

Co ciekawe, napędem systemu załadunku jest akumulatorowa wiertarko-wkrętarka, która służy do obsługi mechanizmu ślimakowego. Porteos sprzedaje już swoje stalowe rampy w Europie, ale teraz chce wejść także na rynek amerykański, z lekkim i wytrzymałym wariantem rampy wykonanym z aluminium lotniczego klasy 6061 T6. Na tę okoliczność Porteos rozpoczęło już nawet kampanię crowdfundingową na IndieGoGo i liczy, że uzyska fundusze na realizację pomysłu.

Fot. porteos.eu

Porteos wskazuje, ze rampa ma podwójną funkcję. Może służyć również jako podnośnik w celu konserwacji i napraw motocykla. Stalowe rampy dostępne w Europie są przeznaczone do montażu na samochodach kilku typów, m.in. pick-upach i vanach.

Fot. porteos.eu

Klienci mogą zdecydować się również na jeden z dwóch typów rampy: RAMP UN 1000 i RAMP UN 2000. Różnica polega na długości, wadze i szarości. Cena modelu UN 1000 (2,1 m 70 cm, 65 kg) wynosi 1790 euro. Dłuższy i szerszy (2,5 m i 90 cm, 75 kg) model UN 2000 to wydatek 1850 euro. Więcej szczegółów znajdziecie na stronie: https://www.porteos.eu


Źródło: YouTube / Porteos Ramps

%d bloggers like this: