SHOEI idzie w klasykę? Zobacz model Glamster

Jeśli mielibyśmy rozmawiać o kaskach w stylu retro, na pewno skupilibyśmy się na modelach z oferty Biltwell lub Bell, ale raczej nie myśleliśmy o ultranowoczesnych skorupach od Shoei. To się może zmienić za sprawą modelu Shoei Glamster, czyli nowości na sezon 2020.

Fot. SHOEI Glamster

Model Glamster powstał na bazie otwartego kasku J-O oraz motocrossowego EX-Zero. Teraz Shoei idzie za ciosem i proponuje klasyczny, zamknięty model przeznaczony na szosę.

Fot. SHOEI Glamster

Glamster nawiązuje do lat 80. ubiegłego wieku głównie za sprawą kształtu popularnego cztery dekady temu, chociaż właściwie, dzięki modzie na retro, ponadczasowemu. Inne cechy modelu to wąski podbródek i umieszczone w nim otwory wentylacyjne z siatką. Wentylacja w tym obszarze, zgodnie z dawnymi rozwiązaniami, nie jest regulowana. Nie można też zasłonić otworów.

Fot. SHOEI Glamster

Ale nie wszystkie rozwiązania są z okresu prezydentury Ronalda Regana. Nowoczesny jest na przykład mechanizm otwierania i blokowania przy dolnej lewej krawędzi przyłbicy, który został zaadoptowany bezpośrednio ze sportowego modelu Shoei NXR.

Fot. SHOEI Glamster

Kolejny otwór wentylacyjny na czole, pod logo Shoei, ma blokadę, która pozwala zatrzymać przepływ powietrza. Pianka EPS ma oczywiście kilka różnych gęstości, zapewniając najwyższy standard bezpieczeństwa, ale kryje się pod materiałem, który również wygląda staromodnie.

Fot. SHOEI Glamster

Klasyczna w formie skorupa wykonana jest z pięciowarstwowego multikompozytu (włókien szklanych, organicznych oraz 3D), zapewniając idealne połączenie elastyczności i odporności na uderzenia. Kask spełnia normę ECE 22/05.


Źródło: YouTube / SHOEI España

Glamster pojawi się w sklepach wiosną 2020 roku. Model retro od Shoei będzie dostępny w trzech rozmiarach skorupy – jeden obejmujący rozmiary XS-M, drugi dla M-L i trzeci przeznaczony dla XL i XXL.

Do wyboru będą cztery malowania jednolite (białe, czarne, czarny mat, szary) oraz dwa warianty Glamster Resurrection w ciekawym wzorze z biało-czarno-szarymi lub biało-niebiesko-czarnymi paskami. Najdroższy model to wydatek ok. 2350 zł. Tańsze, jednokolorowe, będą kosztował ok. 2000 zł.

%d bloggers like this: