Znacie markę SEAT? Też chce robić motocykle

SEAT to hiszpańska marka produkująca wysoko oceniane samochody. Założony w Barcelonie na początku lat 50. SEAT obecnie należy do grupy Volkswagen AG, a więc w pewnym sensie to Niemcy chcą niecnie wykorzystać chwałę przedsiębiorstwa z Martorell.

SEAT miał swego czasu potężne problemy, firmie groził upadek, ale to już przeszłość. Nowe możliwości zapewni marce model Leon, który kilka miesięcy temu osiągnął wynik miliona sprzedanych egzemplarzy – i to w zaledwie siedem lat!

Fot. SEAT

SEAT postanowił wykorzystać prosperitę i szuka nowych opcji rozwoju. Jedną z nich jest elektromobilność. Podczas ostatniej edycji Mobile World Congress SEAT ogłosił, że będzie przewodniczył wdrażaniu strategii elektromobilności w całej Grupie Volkswagen.

Co to oznacza? Na razie skromnie, m.in. elektryczną hulajnogę SEAT eXT, która powstała w kooperacji z Segway. Ale w dalszych planach jest w pełni elektryczny motocykl: „Ciągły rozrost metropolii sprawił, że skuteczne przemieszczanie się stanowi obecnie ogromne wyzwanie. Dziś stawiamy kolejny krok w realizacji naszej strategii zrównoważonej mobilności miejskiej i potwierdzamy wprowadzenie pierwszego elektrycznego motocyklu w historii marki” – skomentował Luca de Meo, prezes SEATa.

Ale sie porobiło. A może teraz FIAT? Co powiecie na dwukołowego 125p?

%d bloggers like this: