EICMA 2019 – Niemcy pokazują R18/2. Ale to nadal tylko concept

O R18 pisaliśmy już kilka razy, bo bez wątpienia projekt ten przyciąga wzrok jak magnes. R18 to wynik prac niemieckich konstruktorów i japońskiej ekipy Custom Works Zon.

Fot. BMW Concept R18/2

Prototyp, który zobaczyliśmy po raz pierwszy podczas Concorso d’Eleganza Villa d’Este, był niesamowity, bo połączył finezję japońskich mistrzów z niemiecką precyzją. Po ujawnieniu w połowie października szpiegowskich zdjęć R18, byliśmy niemal pewni, że podczas EIMCA 2019 zobaczymy finalny, produkcyjny model. Niestety dostaliśmy kolejny prototyp o nazwie R18/2.

Fot. BMW Concept R18/2

R18/2 został pokazany publiczności, ale właściwie nadal nie znamy wielu szczegółów dotyczacych modelu. Prowadzący prezentację Edgar Heinrich z BMW zdradził tylko, że finalnie do salonów trafią dwie wersje: klasyczna i nieco nowocześniejsza, w minimalistycznym stylu.

Fot. BMW Concept R18/2

R18 będzie miał na pokładzie gigantycznego boxera o pojemności 1800 cm3. Co jeszcze? BMW będzie zapewne przez kolejne miesiące sączyć informacje o swojej nowości. Skoro motocykl właściwie jest gotowy, spodziewamy się jego premiery w przyszłym roku. Kiedy dokładnie? Tego niestety nie wiemy.


Źródło: YouTube / BMW Motorrad

%d bloggers like this: