Aston Martin i Brough Superior łączą siły: Wyprodukują motocykl klasy premium!

Niewiele marek w brytyjskiej historii motoryzacji wyróżnia się tak, jak Aston Martin i Brough Superior. Obie firmy koncentrowały się jednak na różne, odległe od siebie obszary rynku motoryzacyjnego. Aston brylował wśród samochodów, a Brough w segmencie motocykli. Teraz mają połączyć siły i zaatakować świat jednośladów.

W tej chwili brak szczegółów na temat przedsięwzięcia obu marek. Wiadomo jedynie, że informacja jest prawdziwa, a więcej dowiemy się podczas podczas EICMA w Mediolanie, czyli 5 listopada 2019.

Fot. Aston-Brough

Wraz z info prasowym pojawił się jeszcze rysunek, a właściwie szkic, zarys motocykla, na temat którego niewiele można jeszcze powiedzieć. Czy jednoślad dwóch słynnych brytyjskich marek będzie motocyklem sportowym? A może raczej zobaczymy tradycyjny pojazd, następcę słynnego modelu Superior SS100?

Aston Martin to firma, która znana jest z nieszablonowego podejścia do tematu, chociaż kilka lat temu zaliczyła poważną wpadkę łącząc się niefortunnie z marką Scion (należącą do Toyoty). Efektem współpracy był mały i kiepski Cygnet. Miejmy nadzieję, że współpraca z Brough Superior będzie bardziej przemyślana i przyniesie ciekawsze efekty.

%d bloggers like this: