Specjalna wersja Jawy na 90. rocznicę powstania marki

Jawa odrodziła się z popiołów w zeszłym roku jak marka należąca do Mahindra Group, czyli indyjskiej międzynarodowej spółki holdingowej działającej w przemyśle lotniczym, agrobiznesie, sprzęcie budowlanym, energetyce, finansach, przemyśle obronnym i… wielu innych gałęziach biznesu oraz przemysłu. Mahindra to gigant z oddziałami w ponad 100 krajach, ale dla Jawy to zasadniczo dobrze, ponieważ dawna czeska marka ma dzięki temu potężne zaplecze finansowe.

Fot. Jawa 90th Anniversary Edition

Ponieważ Jawa zbliża się do końca pierwszego roku działalność, a jednocześnie 2019 rok, to okrągła 90. rocznica powstania marki czeskiego producenta rowerów, Jawa wprowadza limitowaną edycję Anniversary.

Jawa 90th Anniversary Edition jest ograniczona do 90 sztuk i została przygotowana w specjalnej, klasycznej wersji kolorystycznej nawiązującej do motocykla Jawa 500 OHV z 1929 roku. Nie zabraknie oczywiście emblematu informującego o rocznicy i chromowanych elementów, w tym silnika, obręczy kół, amortyzatorów oraz wydechów. Każdy egzemplarz wyjątkowej serii będzie także numerowany.

Fot. Jawa 90th Anniversary Edition

Na pokładzie znalazł się jednocylindrowy, chłodzony cieczą silnik o pojemności 293 cm3 i 26 KM mocy (28 Nm). W standardzie jest ABS i tarczowe hamulce.

Wyjątkowej wersji Jawy nie można będzie po prostu kupić. Motocykle zostaną rozlosowane spośród wszystkich klientów, którzy zamówią Jawę w wariancie standardowym. W losowaniu uczestniczyć będą osoby, które dokonają zamówienia do 22 października. Co najciekawsze, finalna cena zakupu będzie taka sama, jak zwykłego modelu. Jeśli dodamy do tego, że cena Jawy w przeliczeniu na złotówki, to niecałe 10 tysięcy złotych, zaczyna być ciekawie. No to kto da szansę swojemu szczęściu?


Źródło: YouTube / Jawa Motorcycles

%d bloggers like this: