Harley-Davidson zawiesił produkcję LiveWire!

Harley-Davidson wstrzymał produkcję swojego nowego elektrycznego motocykla LiveWire po odkryciu problemu z systemem ładowania. Zawieszono również dostawy już gotowych motocykli. Informacja pojawiała się w dzienniku „Wall Street Journal”.

fot. Harley-Davidson LiveWire

Harley musi teraz przeprowadzić szczegółowe testy, które rozwiążą problem z ładowaniem motocykla. Co z użytkownikami, którzy posiadają już elektryczną nowość amerykańskiej marki? Producent zaleca wstrzymanie się z ładowaniem motocykla z domowych gniazdek. Nadal bezpieczne jest natomiast korzystanie z profesjonalnych ładowarek dostępnych w salonach dealerskich.

Harley zapewnia jednocześnie, że pomimo wstrzymania produkcji, jazda LiveWire jest bezpieczna. Dział odpowiedzialny za elektryczną nowość firmy z Milwaukee szuka obecnie rozwiązania problemu.

fot. Harley-Davidson LiveWire

Stacje ładowania prądem stałym znajdujące się w salonach marki umożliwiają naładowanie akumulatora w zaledwie godzinę. Domowe ładowarki potrzebują na to około dziesięciu godzin. Zasięg LiveWire to słuszne 220 kilometrów w mieście i nieco mniej na trasie szybkiego ruchu.

Obecnie Harley-Davidson skupia się na zwiększeniu dostępnych stacji ładowania, których sieć ma docelowo być równie gęsta jak sieć stacji benzynowych. Projekt jest rozwijany wraz rodzimym potentatem na rynku energii elektrycznej, czyli Electrify America.

fot. Harley-Davidson LiveWire

Nie wiadomo na razie, kiedy Harley-Davidson wznowi produkcję LiveWire.

%d bloggers like this: