Motocykl wzorowany na lokomotywie? Takie rzeczy tylko w Rosji

Steampunk to jeden z najbardziej klimatycznych i niezwykłych kierunków w projektowaniu. Jest to sztuka inspirowana wiekiem pary i zawsze chodzi w niej o perfekcyjne kształtowanie metalu, aerodynamiczne formy i brak plastiku. W tej kategorii pojawiają się gorsze i lepsze projekty. Obawiam się, że motocykl zainspirowany lokomotywą „Józef Stalin” należy do tej pierwszej.

Fot. Asook Customs

Przede wszystkim jest to raczej obiekt artystyczny niż funkcjonalny motocykl. Jednoślad został wykonany przez ekipę Asook Customs z Sankt Petersburga. Numer „19”, który możemy dostrzec na ogonie jednostki, to liczba porządkowa zbudowanych w warsztacie AC prototypów.

Fot. Asook Customs

Najciekawszą rzeczą w tym jednośladzie jest przednia część, która nawiązuje do konturów czoła lokomotywy  z okresu  panowania dykatora. Zbliżony jest również układ maskownic, światło przednie i oczywiście napis „Józef Stalin” nad reflektorem. Do tego dodajmy opływowy kształt całości oraz koła z pięcioramiennymi gwiazdami.

Fot. Asook Customs

Serce jednostki jest wykonane z elementów silnika lotniczego. Wygląda niesamowicie, ale to niestety obecnie tylko atrapa, zresztą tak samo jak dwa przednie koła, których zawieszenie nie umożliwia jazdy.

Fot. Asook Customs

Być może ekipa Asook Customs będzie dalej rozwijać swój nawiązujący do lokomotywy motocykl i niedługo zobaczymy dojrzalszą wersję. Oczywiście z historycznego punktu widzenia upamiętnianie dyktatora, przy którym Hitler był właściwie łagodnym barankiem, jest mocno kontrowersyjnie.

Fot. Asook Customs
%d bloggers like this: