Motocykl Papieża na sprzedaż: Wraz z dokumentacją, dziesięcioma odpustami i jednorazową dyspensą!

Na świecie na pewno nie brakuje niestandardowych Harleyów, ale ten jest niezwykły wśród wyjątkowych. „Pope Bike” lub „White Unique” to spersonalizowany przez ekipę Jesus Bikers i Würzburg Village motocykl marki Harley-Davidson (rocznik 2016) roku przerobiony dla Jego Świętobliwości.

Fot. Jesus Bikers i Würzburg Village

Dla wyjaśnienia, liczne religijne motywy motocykla nie są pomysłem Papieża Franciszka, ale wizją pomysłodawców. Würzburg Village to przedstawiciel Harleya z Bawarii, który zresztą dostarczył bazowy motocykl do przeróbki. Co znajdziemy na pokładzie motocykla Ojca Świętego?

Fot. Jesus Bikers i Würzburg Village

Motocykl jest oczywiście pomalowany w jednym słusznym kolorze papieskiej perły. Są na nim liczne, pozłacane elementy („złote, a skromne”), bak otacza korona cierniowa, która obejmuje również błotnik. Na siedzeniu wytłoczono jeden z najstarszych chrystogramów używanych przez chrześcijan, czyli Chi rho, który powstał z nałożenia na siebie pierwszy dwóch greckich liter chi „X” i Rho „P” od greckiego słowa Chrystus.

Fot. Jesus Bikers i Würzburg Village

Nad reflektorem umieszczono złotego Jezusa, ale chyba najcenniejszy z całego motocykla jest podpis Papieża na szczycie zbiornika paliwa, oczywiście wraz z błogosławieństwem na drogę.

Fot. Jesus Bikers i Würzburg Village

Ten uświęcony papieską ręką jednoślad zostanie wystawiony podczas aukcji w Bonhams Autumn Stafford Sale w dniu 20 października 2019 roku. Dom Bonhams szacuje, że motocykl zostanie sprzedany za kwotę od 61 000 dolarów do 120 000 dolarów. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży zostaną przeznaczone na papieskie stowarzyszenia misyjne, które planują zbudować sierociniec i szkołę w Ugandzie.

Fot. Jesus Bikers i Würzburg Village
%d bloggers like this: