Ilu Polaków pojechało w tegorocznej edycji Distinguished Gentleman’s Ride?

Tegoroczna edycja Distinguished Gentleman’s Ride, która odbyła się 29 września, to kolejny sukces w walce o zdrowie mężczyzn na całym świecie. W zlocie, którego podstawowym celem jest zbiórka pieniędzy na walkę z rakiem prostaty, udało się zebrać blisko 5,5 mln dolarów.

Fot. gentlemansride.com

Edycja 2019 odbyła się w 678 miastach na świecie i uczestniczyło w niej ponad 100 000 eleganckich motocyklistów. W Stanach Zjednoczonych DGR osiągnęło najlepszy tegoroczny wynik aktywując aż 15 094 motocyklistów i odnotowując blisko 3 mln dolarów wpłat na cele charytatywne. Na drugim miejscu uplasowała się Anglia z wynikiem 1,3 mln dolarów.

Fot. gentlemansride.com

Oczywiście 5,5 ml dolarów osiągnięte podczas tegorocznej zbiórki, to wspaniały wynik, natomiast warto dodać, że w zeszłym roku udało się zebrać 6,2 mln dolarów. Założenia na 2019 rok były takie, że uczestnicy wpłacą w sumie 7 mln dolarów. Pomimo faktu, że nie udało sie osiągnąć zakładanej kwoty, organizatorzy są oczywiście bardzo zadowoleni z imponującego wyniku zbiórki.

Pieniądze trafią do różnych organizacji charytatywnych na całym świecie, np. w USA będą to Movember Foundation, Making Connections Program i TrueNTH.

Fot. gentlemansride.com

W Polsce Distinguished Gentleman’s Ride odbyło się w pięciu miastach: Gdańsku, Krakowie, Łodzi, Warszawie i Wrocławiu. Najhojniejsza była stolica: 497 uczestników wpłaciło w sumie 5034 dolary. Tegoroczna edycja DGP osiągnęła finalnie w naszym kraju sumę 12 282 dolarów, natomiast wszystkich eleganckich motocyklistów było 1 117.

%d bloggers like this: