KTM przejmuje hiszpańskie markę GasGas

KTM kontynuuje kolekcjonowanie europejskich marek motocykli. Najbardziej znaczący był zakup Husqvarny, a teraz Stefan Pierer i jego zespół nabyli 60 procent udziałów hiszpańskiej marki motocykli terenowych GasGas.

Fot. Gas Gas EC 450 Raid

Nowy zakup ma jeszcze jeden ciekawy aspekt. KTM i właściciel GasGas, Black Toro Capital, współpracowali już wcześniej przy opracowywaniu motocykli elektrycznych. GasGas i Torrot uzyskali dzięki temu dostęp do sieci dealerskiej KTM, a austriacki producent – do zasobów patentów i technologii Hiszpanów. Zakup jest zatem logicznym krokiem w celu dalszej integracji i wspólnego rozwoju na szybko rozwijającym się rynku motocykli elektrycznych.

Dla GasGas sprzedaż akcji KTM oznacza większą stabilność i bezpieczniejszą przyszłość, a także szybszy rozwój i zwiększoną sprzedaż. Rozbudowa sieć dealerów i potencjał reklamowy KTM mają przecież niebagatelne znaczenie. Produkcja motocykli marki GasGas pozostanie w Hiszpanii.

Umowa musi jeszcze zostać zaakceptowana przez państwowe urzędy antymonopolowe. Jeśli nie pojawią się zastrzeżenia, KTM będzie właścicielem solidnego pakietu marek terenowych, czyli Husaberg, Husqvarna, GasGas i Torrot.

%d bloggers like this: