The Distinguished Gentleman’s Ride już w ten weekend!

Do najbardziej eleganckiej imprezy roku zostało tylko trzy dni. Sponsorem tytularnym tegorocznego przedsięwzięcia po raz kolejny został Triumph. The Distinguished Gentleman’s Ride to impreza motoryzacyjna, która odbywa się w jednym terminie na całym świecie, w ponad 650 miastach.

fot. Unikat Motorworks

Projekt wystartował w 2012 roku w Sydney w Australii. Organizatorzy doszli do wniosku, że często negatywny wizerunek motocyklistów wymaga zmiany i może stać się również wyzwaniem dla realizacji szczytnego celu jakim jest walka z nowotworem.

Z roku na rok projekt zrzesza coraz większą ilość osób, tym samym zbierając coraz to większe datki na walkę z rakiem prostaty – w zeszłym roku ponad 6 mln dolarów! Edycja z 2018 roku przyciągnęła ponad 100 tys. motocyklistów. Cel na ten rok to 7 mln dolarów, chociaż raczej nie uda się go osiągnąć, ponieważ aktualnie (26.09.2019) na liczniku jest dokładnie 4 222 196 dolarów. Dotychczas zarejestrowało się natomiast 93 011 uczestników.

fot. gentlemansride.com

DGR to prawdziwe święto dla miłośników klasycznych motocykli, cafe racerów, bobberów, scamblerów itp. Samo wydarzenie to zorganizowany rajd motocyklowy, w którym udział mogą wziąć jedynie uczestnicy zarejestrowani na międzynarodowej stronie: https://www.gentlemansride.comUdział w imprezie jest bezpłatny, a datki na szczytny cel dobrowolne.

Żeby dołączyć do grona eleganckich motocyklistów i poznać szczegóły przejazdu należy zarejestrować się na stronie https://www.gentlemansride.com/ W Polsce można dołączyć do wydarzenia w pięciu miastach, tj. Gdańsku, Krakówie, Warszawie, Łodzi, Krakówie i Wrocławiu.

%d bloggers like this: