Niesamowity BMW R18 pojawi się w sprzedaży już w 2020 roku!

Kilka miesięcy temu podziwialiśmy koncepcyjny model R18, jedną z trzech propozycji bawarskiego koncernu, która ma umożliwić BMW wkroczenie do segmentu dużych cruiserów. R18 to wynik prac niemieckich konstruktorów i japońskiej ekipy Custom Works Zon. R18 pojawi się w salonach marki już w przyszłym sezonie!

fot. BMW

Motocykl na ma na pokładzie potężnego boksera o pojemności 1800 cm3, okrągła rama cofa nas do czasów R5 z lat 30., obudowa bloku i skrzyni biegów jest wykonana z piaskowanego aluminium pięknie kontrastując z ręcznie polerowanymi osłonami i pokrywami zaworów. Odsłonięty, chromowany wał napędowy biegnący do tylnej piasty to oczywiście kolejne historyczne rozwiązanie.

bmw-motorrad-r18

Ponieważ filozofia R18, podobnie jak w poprzednich dwóch wariantach, ma za zadanie ograniczyć wszystko co zbędne, również w nowym customie jedyna elektronika, którą możemy znaleźć, to rozrusznik i światła. Również światła, mimo klasycznego klosza, to wariant LED a nie żarówki.

fot. BMW

Koła 21 cali z przodu i 18 z tyłu obleczono w gumy wieloletniego partnera BMW, czyli firmy Metzeler. Jedynym ozdobnym elementem motocykle jak lakier. Zbiornik i widelec w kształcie łzy są skąpane w czarnym kolorze przełamanym srebrnym metalikiem ograniczonym białymi stripami.

fot. BMW

Bez wątpienia motocykl wygląda znakomicie, natomiast BMW nie przewiduje obecnie szerokiej produkcji tego modelu. Niektórzy dealerzy wprowadzili możliwość wpłaty zaliczki w wysokości 1000 euro, jako gwarancji kupna R18 przed klienta. Być może liczba wyprodukowanych egzemplarzy będzie ograniczona, nie znamy również obecnie ceny nowego cruisera BMW. Więcej informacji pojawi się zapewne podczas targów EICMA w listopadzie.

fot. BMW
%d bloggers like this: