Gotowy do jazdy Harley-Davidson 8A z 1912 roku na sprzedaż!

Ważny element historii Harleya-Davidsona, model znany jako Silent Grey Fellow, pojawił się na stronie domu akcyjnego Hemmings. Jeśli się pospieszysz, możesz go kupić.

Fot. hemmings.com

Ten konkretny egzemplarz został całkowicie odnowiony w latach 2008-2010 w Kalifornii. Restauracja miała na celu nie tylko przywrócenie oryginalnej estetyki, ale również wszystkich właściwości jezdnych motocykla. Oznacza to, że prezentowana maszyna jest gotowa do jazdy, na co jest nawet dowód w postaci dwukrotnego uczestnictwa w trudnych i prestiżowych zawodach Cannonball, będących właściwie rajdem pojazdów zabytkowych.

Fot. hemmings.com

Cannonball to w Stanach Zjednoczonych legenda, ponieważ niełatwa rywalizacja trwa aż dwa tygodnie. Uczestnicy jadą po trudnych, lokalnych drogach omijając duże miasta, muszą zaliczać punkty kontrole i przemieszczać się z relatywnie wysoką średnią prędkością. Do tego ewentualne naprawy można wykonać tylko przy użyciu części wiezionych motocyklem lub z pomocą innych uczestników rajdu (którzy też się spieszą).

Fot. hemmings.com

Wystawiony na aukcji Harley-Davidson 8A z 1912 co prawda nie ukończył tych wymagających zawodów, ale udało mu się pokonać 60 procent trasy (w drugim przypadku 20 procent). Aktualnie na motocyklu założone są opony Coker Original Patter Button Tread, na których jazda nie jest zalecana.

Fot. hemmings.com

Do motocykla dołączony jest również zapasowy silnik, sprzęgło Eclipse, zapasowe łańcuchy i zestaw kół 21 cali. Leciwy Harley znajduje się obecnie w Hampton w stanie Wirginia. Aukcja kończy się już dziś wieczorem, aktualnie wylicytowana kwota to 21 500 dol. Aukcję oraz więcej szczegółów na temat tego egzemplarza znajdziecie pod adresem: https://www.hemmings.com/auction/1912-harley-davidson-a

Fot. hemmings.com
Fot. hemmings.com
Fot. hemmings.com
%d bloggers like this: