Motocyklowy Rajd Latarników już 14 września!

Spójrz na mapę, wrzuć bieg i podążaj wyznaczoną trasą. Podziwiaj widoki, rozwiązuj zagadki odkrywając piękno Pomorza. V edycja Motocyklowego Rajdu Latarników startuje w dniach 13-15 września. Tym razem baza zlokalizowana została w Ośrodku Wypoczynkowym Sęk w Karwi, zaledwie 150 metrów od bałtyckiej plaży.

Fot. Rajd Latarników

Tu liczy się przygoda – Rajd Latarników to motocyklowa impreza na orientację, w której nie liczy się prędkość przejazdu, tylko przyjemność podróżowania i poznawania piękna regionu Pomorza. Uczestnicy pokonują ściśle wytyczoną trasę na podstawie mapy przygotowanej przez organizatorów. Na trasie zlokalizowane są ciekawe próby sprawnościowe z użyciem motocykli oraz oryginalne zadania do wykonania na punktach kontrolnych.

Fot. Rajd Latarników

Główną atrakcją obu tras ADV jest odcinek, który prowadzi po plaży! Na motocyklistów czekają 3 trasy:

Asfaltowa

Przejezdna dla wszystkich motocykli niezależnie od pojemności, mocy silnika, marki, wyposażonych w każdego rodzaju opony. Długość trasy ok 170 km.

Dzienna ADV

To propozycja dla miłośników szutrów, leśnych ścieżek i miejsc oddalonych od zabudowań. To propozycja przygody dla miłośników motocykli typu turystyczne enduro takich jak Triumph Explorer, BMW GS 1200/ 800, KTM Adventure, Honda Africa Twin, Transalp, Varadero czy Yamaha Super Tenere, ale także dla lekkich klasy 250. Całość przejezdna również dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę w terenie. Długość trasy ok 140 km.

Nocna ADV

Ściśle limitowana liczba miejsc startowych, o których decyduje kolejność zgłoszeń lub specjalne zaproszenie. Ze względu na trudność i duże emocje organizatorzy podkreślają, że jest to wybór tylko dla motocyklistów o mocnych nerwach. Długość trasy ok 30 km.

Partnerzy Rajdu przygotowali wiele atrakcji i dodatkowych niespodzianek dla uczestników. Już od piątku wszyscy chętni będą mogli testować wybrane modele motocykli Honda na specjalnie wytyczonych trasach zarówno asfaltowych jak i ADV. W sobotni wieczór tuż po ogłoszeniu wyników uczestnicy będą mogli posłuchać kameralnego koncertu na żywo w klimatach jazzowo-bluesowych.

V edycja Rajdu Latarników odbędzie się w dniach 13-15 września 2019. Baza znajduje się w ośrodku wypoczynkowym Sęk w Karwi. Więcej informacji oraz możliwość zarejestrowania się na stronie: https://motopomocni.pl/turystyka/rajd-latarnikow/. Dołącz do Latarników również na Facebooku: https://www.facebook.com/Rajdlatarnikow/

%d bloggers like this: