Może Harley-Davidson zostanie potentatem branży rowerowej? Zaprezentowano kolejne trzy prototypy

Okazuje się, że rowerki elektryczne dla maluchów w wieku 3-7 lat, to nie koniec nietypowych nowości od Harleya-Davidsona. W planach są jeszcze pełnowymiarowe rowery dla dorosłych, których koncepcje zostały zaprezentowane kilka dni temu podczas corocznego spotkania z partnerami amerykańskiej marki.

fot. Harley-Davidson

Prace trwają już kilkanaście miesięcy. Rowery będą miały wspomaganie elektryczne, zaprezentowano trzy prototypy. Na razie nie znamy jeszcze żadnych konkretnych szczegółów, ale uwagę zwraca zastosowanie pojedynczej dźwigni hamulca. Może to oznaczać hydrauliczny układ hamulcowy stosowany na przykład przez firmę Magura.

W chwili obecnej trudno mówić o terminie premiery jednośladów, nie ma nawet pewności, że finalnie jednoślady będą wyglądać jak zaprezentowane prototypy. Ciekawe jest natomiast co innego. Harley-Davidson powoli wypełnia luki w segmentach, które dotychczas w ogóle go nie interesowały. Rowerki dla dzieci, teraz rowery dla młodzieży i dorosłych, kolejne zapowiedzi motocykli o mniejszej pojemności. Być może to właściwy kierunek żeby wychować pokolenie nowych wielbicieli marki, chociaż istnieje ryzyko, że są to działania spóźnione.

%d bloggers like this: