Wyjątkowy egzemplarz MV Agusta F3 800 sprzedany na gali UNICEF

Seria F3 V Agusty pojawiła się w świecie motocykli w 2012 roku i był to zarazem pierwszy po blisko półwieczu trzycylindrowy motocykl firmy z Varese. Pomimo kilku lat obecności na rynku seria F3 nadal cieszy się olbrzymią popularnością. Specjalny egzemplarz modelu trafił pod koniec ubiegłego tygodnia do Sardynii we Włoszech, gdzie odbyła się letnia gala UNICEF i zarazem jedna z najważniejszych imprez charytatywnych na świecie.

fot. MV Agusta

Motocykl MV Agusta został przygotowany specjalnie na to wydarzenie. Torowy egzemplarz F3 800 pojawił się w kolorystyce UNICEF. Wystawiony podczas aukcji egzemplarz oparty jest na modelu wprowadzonym w 2014 roku i napędzany silnikiem o pojemności 798 cm3 połączonym z sześciobiegową, manualną skrzynią biegów.

Motocykl generuje 148 KM mocy i 88 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Może osiągnąć 240 km/h. Masa pojazdu to zaledwie 173 kg, czyli tyle samo, co jego rodzeństwa z supersport 675.

fot. MV Agusta

Ponieważ gala UNICEF służy przede wszystkim do tego, żeby uzyskać środki na działalność charytatywną, uczestnicy aukcji są bardziej szczodrzy niż zazwyczaj. Specjalny egzemplarz MV Agusta został kupiony przez anonimowego kupca za 100 000 euro.

%d bloggers like this: