100 tytułów mistrz świata Husqvarny!

Szwedzka Husqvarna ma niezwykłą historię. Marka powstała w 1689 roku i początkowo produkowała broń dla rodzimej armii. Motocyklowa historia marki, której miano pochodzi od miasta o tej samej nazwie, rozpoczęła się w 1903.

Od swoich szwedzkich korzeń Husqvarna oddzieliła się w 1987 roku, kiedy to dział motocykli został sprzedany włoskiej Cagivie, natomiast w 2007 roku nastąpiło kolejne przejęcie, tym razem przez niemiecki koncern BMW. Dodajmy jeszcze, że do austriackiego KTM należy obecnie przedsiębiorstwo Husaberg, które założyła była grupa pracowników Husqvarny.

fot. Husqvarna

100 tytułów mistrza świata to doskonała okazja, aby Husqvarna przypomniała o sobie bliższym i dalszym fanom. Początek pasma sukcesów dawnej szwedzkiej marki datuje się na 1960 rok, kiedy to Bill Nilsson sięgnął po tytuł Mistrza Świata w motocrossie w klasie 500 cm3. Przez dekady Husqvarna wygrywała w motocrossie i enduro, chociaż to w latach 60. sięgnęła po 9 z 10 tytułów Mistrza Świata Motocross.

Okrągła setkę Husqvarna osiągnęła w bieżącym roku za sprawą Matii Guadagniniego, który zdobył mistrzowski tytuł w motocrossie FIM 125 junior. Warto dodać, że od sześciu lat szwedzka marka notuje z roku na rok lepszy wynik sprzedaży, w czym wspaniała sportowa historia na pewno jest bardzo pomocna.

Husqvarna nadal dowodzi, że jest mistrzem w klasie motocross i enduro, a znakomity jubileusz 100 tytułów mistrza świata na pewno przekona do marki kolejnych klientów.

%d bloggers like this: