Zobacz film odsłaniający kulisy budowy Vespy

Gdyby ktokolwiek miał wymienić jedną z najważniejszych, kultowych marek skuterów, zapewne w na samym początku listy znalazłaby się Vespa. Ten model zachowuje swoją wartość lepiej niż jakkolwiek inny pojazd na drodze, chociaż jest mały, stosunkowo wolny i z wygląda jak jeżdżący zabytek.

fot. YouTube/Business Insider

Oczywiście nowe Vespy zachowują jedynie dawny styl wizualny, a w praktyce to na wskroś nowoczesne jednostki, ale Piaggio dba, aby użytkownicy pamiętali o niezwykłej historii tego jednośladu, który doskonale sprzedaje się już od 73 lat!

Business Insider opublikował niedawno fantastyczne wideo odsłaniające kulisy produkcji kultowego jednośladu zaprojektowanego przez Corradino D’Ascanio. W filmie nie zabrakło oczywiście faktów z przeszłości Vespy, ale najciekawsze są fragmenty, na których możemy zobaczyć jak współcześnie składa się zwinne Vespy.


źródło: YouTube/Business Insider

Włosi zdają sobie sprawę z siły swojej marki, ale to również pewne zobowiązanie wobec klientów. Na filmie możemy zobaczyć, że Vespy powstają z najlepszych materiałów, przy użyciu technik, które różnią się od technologii stosowanych przez innych producentów skuterów. Oczywiście Honda, Yamaha i inne duże marki produkują wysokiej jakości skutery, ale po obejrzeniu tego filmu łatwiej zrozumieć, dlaczego Vespa cieszy się tak dużym uznaniem wielu ludzi.

Nie zdradziłem zbyt wiele. Więcej dowiecie się z filmu.

%d bloggers like this: