Chiński producent NeuWai ogłosił dwa nowe modele elektrycznych motocykli. Żałujemy, że je zobaczyliśmy

Koncepcje MF104 i MT104 zostały już zaprezentowane. Chiński producent samochodów elektrycznych i motorowerów ogłosił, że zbuduje gamę zasilanych z gniazdka motocykli typu cruiser. Pierwszym będzie turystyk MT104, a drugi to w zaprojektowany w sportowym duchu MF104.

Twórcy jednostek z elektrycznym sercem zazwyczaj obierają jedną z dwóch dróg: wariant futurystyczny albo motocykl wzorowany na jednostce z silnikiem benzynowym, np. Eva Energica.

fot. neuwai.com

Styliści z NeuWai wybrali drugą opcję. Podejrzewamy, że na początek wzięli najnowszy pomysł Harleya-Davidsona, czyli koncepcję Pan America i usunęli z tego projektu wszystkie ostre krawędzie. To nie mogło się udać i rzeczywiście się nie udało.

Drugi model ma mniej wyraźne korzenie, chociaż można się w nim dopatrzyć koncepcyjnego Streetfightera od H-D. Oba motocykle wyglądają koszmarnie i to je w zasadzie łączy.

fot. neuwai.com

NeuWai chce umieścić w ramie turystyka akumulator o mocy 19 kWh z silnikiem 25 kW oraz 20 kW w sportowym MT104. Zasięg maszyn wyniesie ok. 130 km. Maksymalna prędkość MF104 to 200 km/h, natomiast V-max MT104 wyniesie 150 km/h. Najciekawsze, że maksymalny moment obrotowy ma wynosić aż 700 Nm, czego można oczekiwać od supersamochodu, a nie wyglądającego jak ulepionego z plasteliny krążownika azjatyckiego producenta skuterów.

NeuWai należy do chińskiego giganta Sungu Motors, czyli teoretyczne nie rzuca słów na wiatr i rzeczywiście możemy wierzyć, iż oba potworki pojawią się na rynku w przyszłym roku.

%d bloggers like this: