BMW France szykuje limitowaną wersję R NineT na cześć słynnego zwycięzcy rajdu Paryż-Dakar

BMW nie brakuje ciekawych wariantów R NineT. Od Scramblera do Racera – większość odbiorców znajdzie wersję, która odpowiada ich potrzebom i oczekiwaniom.

fot. BMW France

Oprócz pięciu modeli produkcyjnych, bawarski koncern często wykorzystuje wszechstronną platformę R NineT do budowy specjalnych wariantów jednośladów, na przykład prezentowanego niedawno R NineT /5.

fot. BMW France

Najnowsza propozycja BMW to dzieło francuskiego oddziału firmy. Ekipa znad Loary przygotowała specjalny wariant R NineT Urban G/S Dakar Series #1. Motocykl powstał na cześć Huberta Auriol, zwycięzcy rajdów Paryż Dakar z lat 1981 i 1983.

fot. BMW France

Wygląd jednośladu nawiązuje do legendarnego BMW R 80 G/S Le Point, w siodle którego zawodnik wygra najsłynniejszy rajd świata. Motocykl ma m.in. złota obręcz przedniego koła, srebrne osłony zaworów, tablice boczne z numerem, pojedyncze siedzisko i sporo innych szczegółów.

fot. BMW France

Schemat malowania jest oczywiście identyczny z oryginalnym wzorem na zwycięskim motocyklu francuskiego motocyklisty, który obecnie ma już 67 lat. Niestety logo Urban G/S zostało zastąpione tekstem po obu stronach zbiornika, prawdopodobnie z powodów związanym z prawami do znaku.

fot. BMW France

Numer „83” nawiązuje do 1983 roku, w którym Auriol odniósł swoje drugie i ostatnie zwycięstwo w Dakarze. Na górnej części zbiornika pojawiła się jeszcze grawerowana tabliczka z nazwą i podpisem kierowcy.

fot. BMW France

BMW R NineT Urban G/S Dakar Series # 1 pojawi się wyłącznie na rynku francuskim, seria będzie ograniczona do czterdziestu sztuk. Każdy z egzemplarzy został wyceniony na 18 500 euro.

%d bloggers like this: