Indian FTR 1200 S pomaga Polaris w sprzedaży pomimo wojny handlowej z Chinami

Polaris ogłosiło wyniki sprzedaży Indian Motorcycle za drugi kwartał 2019 roku. Okazuje się, że w tym czasie sprzedaż wzrosła nieoczekiwanie aż o 15 proc. Polaris uważa, że to wynik wprowadzenia do oferty modelu FTR 1200.

fot. Indian Motorcycle

Warto zauważyć, że rynek motocykli średniej i dużej kategorii ogólnie osłabł w całych Stanach Zjednoczonych, co czyni sukces Polaris jeszcze bardziej znaczącym. Sprzedaż międzynarodowa produktów Indian Motorcycle również podskoczyła. Wzrost wynosi 13 procent w odniesieniu do analogicznego okresu ubiegłego roku.

fot. Indian Motorcycle

Ogóle rzecz biorąc firma z Mediny w Minnesocie osiągnęła lepsze wyniki niż się spodziewano, zwłaszcza biorąc pod uwagę obecną wojnę handlową USA z Chinami. Sprzedaż wszystkich segmentów Polaris (poza motocyklami) wzrosła o 18 procent. Firma podjęła szybkie działania w celu złagodzenia wpływu niekorzystnych taryf na swoją działalność, w tym przeniesienia części produkcji z powrotem do USA. Mimo to nie udało się jej całkowicie uniknąć efektu wojny celnej. Zysk netto spadł o 5 procent pomimo ogólnego wzrostu sprzedaży całej firmy.

fot. Indian Motorcycle

Warto dopowiedzieć, że największym segmentem produkcji i sprzedaży Polaris są pojazdy terenowe (quady), których wzrost za drugi kwartał 2019 roku wyniósł 6 procent. Oficjalny raport o wynikach sprzedaży spowodował natychmiastową reakcję inwestorów. Cena akcji firmy wzrosła o prawie 12 procent.

%d bloggers like this: