Czy Triumph i Bajaj będą wspólnie budować motocykle?

Pierwsze sygnały o możliwej współpracy angielskiej marki i indyjskiego molocha pojawiły się jeszcze dwa lata temu. Pogłoski dotyczyły modeli średniej wagi, natomiast najnowsze wieści potwierdzają tę tezę. Według Money Control, czyli poważnego i renomowanego indyjskiego think tanku zajmującego się głównie analizą informacji z rynku finansowego, obie firmy pracują nad kontraktem, który może zostać podpisany jeszcze w tym roku.

Fot. Triumph

Założenia tego projektu dotyczą współpracy Bajaj z Triumphem w zakresie budowy motocykli o pojemności skokowej od 400 cm3 do 800 cm3 . Oznacza to, że pojaw się więcej motocykli średniej wagi, których odbiorcami będą klienci na całym świecie. Prace rozwojowe mają rozpocząć się jeszcze w bieżącym roku, ale może upłynąć trochę czasu, zanim zobaczymy pierwszy model. Obecnie trwają dyskusje na temat tego, jak będą wyglądać motocykle.

fot. Bajaj

Współpraca Triumpha i Bajaj może przynieść fantastyczne motocykle średniej wagi. Bajaj zyska dostęp do technologii większych silników Triumpha, natomiast angielska firma będzie mogła zaadoptować mniejsze silniki Bajaj i dostanie opcję taniego wytwarzania.

Spodziewamy się, że pierwsze modele pojawią się najpierw na rynkach azjatyckich, a jeśli popyt będzie zadowalający, ruszy sprzedaż międzynarodowa. Trudno mówić na razie o jakieś konkretnej perspektywie czasowej, ale w branży motocyklowej nie ma czasu na przestoje. Być może zobaczymy nowy motocykl już za około rok, dwa.

%d bloggers like this: