Mamy pierwszy film z Indianem Challengerem?!

Podczas spotkania zorganizowanego przez Indiana dla dealerów marki, firma zaprezentowała ciekawy film, który wskazuje na to, że wkrótce zobaczymy nowy motocykl z nowym silnikiem. Już wcześniej krążyły plotki, że najgroźniejszy konkurent Harleya-Davidsona szykuje model o nazwie Challenger. Pogłoski potwierdziły się jeszcze w kwietniu, kiedy Indian złożył w urzędach w USA oraz Europie wnioski o rejestrację nazwy handlowej Indian Challenger.

fot. YouTube/Berlin Biker

Filmik został nakręcony z ręki za pomocą telefonu komórkowego, a więc jakość jest słaba, ale wiemy już, że rzeczywiście niedługo zobaczymy świeży model. W większość przypadków takie „przecieki” nie są przypadkowe, dlatego oczekujemy, że maszyna zostanie oficjalnie pokazana jeszcze w sierpniu, a do klientów może trafić już w przyszłym roku.


źródło: YouTube/Berlin Biker

Większość komentatorów stawia na nowego, agresywnego cruisera. Być może Challenger będzie wyposażony w chłodzonego cieczą V-twina o mocy 120 KM, przynajmniej takie krążą plotki. W obecnej linii Indiana nie ma podobnej jednostki poza Scoutem, który dostał technologię po zamkniętej marce Victory.

W rezultacie motocykle z napędem Thunderstroke pozostają nieco w tyle za większością luksusowych turystyków. Przejście na nową platformę jest ważnym krokiem dla Indiana, szczególnie jeśli chce utrzymać dynamikę sprzedaży na trudnym rynku północnoamerykańskim.

%d bloggers like this: