Kawasaki Z900RS i Z900RS Cafe dostaną w przyszłym roku nowe kolorki

Kawasaki ogłosiło, że modele Z900RS i Z900RS Cafe otrzymają nowe opcje kolorystyczne na rok 2020. Model Z900RS jest dostępny w wersjach Metallic Black, Metallic Khaki lub Candy Brown i Orange. W przyszłym roku klienci będą mogli wybrać także wariant odwołujący się do oryginalnego schematu malowania Kawasaki z 1974 roku, czyli „żółtego tygrysa” (’74 Yellow Tiger).

fot. Kawasaki

Z900RS dostanie jeszcze jeden schemat o nazwie Metallic Diablo Black, chociaż nie wiadomo na razie, czy będzie różnił się od dotychczasowej opcji Metallic Black. Nowy wariant będzie zapewne miał inny rozmiar metalicznych cząsteczek, co pogłębi efekt blasku.

fot. Kawasaki

Z900RS Cafe zyska w 2020 roku dwie nowe opcje kolorystyczne do wyboru. W pierwszej pojawia się odcienie szarości, natomiast drugi będzie miał czarną, górną część zbiornika, w przeciwieństwie do białego zwieńczenia baku w motocyklu pierwszej generacji.

Przypomnijmy jeszcze, że nowego cafe racera ze stajni „zielonych” po raz pierwszy zobaczyliśmy dwa lata temu podczas EICMA Motorcycle Show w Milanie. Bazując bezpośrednio na sportowym Z900, wersja RS ma za zadanie zaspokoić oczekiwania klientów, którzy chcieliby Kawasaki w bardziej klasycznym, swobodnym stylu. Cafe racer był naturalną konsekwencją tego rozwoju.

fot. Kawasaki

Nie wiadomo jeszcze, jak nowe schematy kolorów odbiją się na cenach motocykli.

%d bloggers like this: