Kapitan Mark Hunnibell jedzie przez Amerykę na motocyklu z 1919 roku! Ale nie to jest najlepsze w tej historii

W 1919 roku brytyjski kapitan RAF C.K. Shepherd przejechał całą Amerykę na swoim motocyklu Henderson. Wspomnienia z podróży opublikował w 1922 roku. Jego książka pod tytułem „Across America by Motor-Cycle” zainspirowała innego wojskowego, który postanowił powtórzyć ten wyczyn.

fot. Facebook/Across America by Motorcycle @aabmc2019

Kapitan Mark Hunnibell postanowił przejechać trasę sprzed stu lat. Właściwie to jest już w drodze, a najlepsze jest to, że siedzi w siodle odrestaurowanego egzemplarza Hendersona z 1919 roku!

Henderson Motorcycles to marka założona w Detroit przez braci Toma i Williama Hendersonów w 1911 roku. Rodzinny biznes został sprzedany Ignazowi Schwinnowi sześć lat później, a produkcja przeniesiona do Chicago. Zbudowane w Chicago motocykle wyposażono w silnik o pojemności 1144 cm3, który generował zaledwie 14,2 KM. Tym pojazdem jedzie teraz kapitan Hunnibell.

fot. Facebook/Across America by Motorcycle @aabmc2019

Egzemplarz, który współcześnie pokonuje całe Stany Zjednoczone, został zakupiony przez ojca kapitana Hunnibella, który powoli odbudowywał pojazd aż do 1979 roku. Jednoślad został finalnie zarejestrowany i dopuszczony do ruchu drogowego w 2018 roku, co było podobno drogą przez mękę. Syn kontynuował pasję ojca, chodził do szkoły projektowania przemysłowego, ale finalnie został pilotem sił powietrznych, a po opuszczeniu wojska, linii komercyjnych.

Ponieważ żyjemy w 2019 roku, a nie w 1919, możemy śledzić trasę Hunnibella za pośrednictwem jego strony internetowej – ma podłączony tracker GPS. Obecnie jedzie przez Kansas. Po drodze były kapitan sił powietrznych USA ma szereg spotkań z fanami motocykli i marki Henderson.

fot. Facebook/Across America by Motorcycle @aabmc2019

Co najciekawsze, przygotowując się do swojej wyprawy, Hunnibell zdołał odnaleźć i zaprzyjaźnić się z synem Shepherda. Panowie spotkali się w 2017 roku, a Charles Shepherd podarował kapitanowi kompas ojca. Jeśli chcielibyście sprawdzić, gdzie aktualnie znajduje się Hunnibell i jego zabytkowy motocykl, zajrzyjcie tutaj.

fot. Facebook/Across America by Motorcycle @aabmc2019
%d bloggers like this: