Ducati Multistrada V4 pojawi się już w przyszłym roku?

Pogłoski o tym, że Ducati chce umieścić silnik V4 w Multistradzie nie są zupełnie nowe, ale kilku niemieckich dziennikarzy twierdzi, że rzeczywiście widzieli motocykl podczas testów. Bez dowodu w postaci choćby zdjęć, to wciąż tylko plotki, ale być może jest w nich ziarno prawdy. Ducati od dłuższego czasu rozszerza swoją ofertę i wygląda na to, że włoska marka rzeczywiście mogłaby wykonać ten odważny ruch.

Na razie nie jest pewne, gdzie umiejscowić V4 Multistradę, ponieważ rodzina zawiera już sporo motocykli poczynając od 950 do S i wersji Pikes Peak. Jeśli Ducati zdecyduje się na wstawienie V4 do Multistrady, być może konkurentem nowego motocykla zostałoby BMW S1000XR.

fot. pradeephd

Multistrada jest świetnym motocyklem, który dość dobrze służy celom turystycznym, ale w terenie raczej nie spełni wszystkich oczekiwań zwolenników tego typu wyzwań. Zamiast tego może stać się sportową maszyną, która potrafi wykonać krótką prace na trudniejszych drogach zachowując jednak siły na asfalt, oczywiście z dużą dawką adrenaliny.

Multistrada z silnikiem V4 byłaby sportowcem, który nie stanowi zagrożenia dla pozostałych modeli włoskiej marki, natomiast bez wątpienia to nowa wartość dla rodziny Multistrada, podobnie jak S1000XR dla R1200/1250GS. Segment sport-adventure rozwija się bardzo dynamicznie. Jest sporo klientów, którzy lubią mieszankę komfortu i jazdy z pasażerem oraz bagażami, bez poświęcania mocy. A z nową Multistradą V4 o mocy 190 KM dostaliby dokładnie to, czego oczekują.

Być może zobaczymy Multistradę V4 podczas EICMA w listopadzie. Czy tak się stanie?

%d bloggers like this: