W silniku tego modelu Lego są nawet pracujące tłoki!

Lego ma w ofercie zestawy proste i nieco bardziej skomplikowane. W tej drugiej kategorii znajduje się seria Creator Expert przewidziana dla prawdziwych maniaków duńskiego wynalazku. Najnowsza propozycja Lego, to model Harley-Davidson Fat Boy, który składa się z 1023 klocków. Liczba szczegółów miniaturowego motocykla robi wrażenie.

fot. Lego

Model ma 20 cm wysokości, 33 długości i 18 szerokości. Co najciekawsze, w projektowaniu udział wzięli również specjaliści z Harleya-Davidsona, którymi kierował wiceprezes ds. stylistyki i designu Brad Richards.

fot. Lego

Motocykl został wykonany z wyjątkową dokładnością. Wystarczy zdradzić, że kiedy spróbujemy obrócić tylne koło, w silniku zaczną poruszać się tłoki (!). Ruchome są również dźwignie hamulca oraz sprzęgła, działa także rollgaz. Oczywiście nie zabrakło wysuwanego podnóżka.

fot. Lego

W ramach akcji promocyjnej powstał dodatkowo złożony z 6 tysięcy klocków model Fat Boy w skali 1:1. Aby złożyć pełnowymiarowy motocykl z Lego, jego twórcy potrzebowali aż 865 godzin pracy. Mniejszy Harley-Davidson nie będzie wymagał takiego poświęcenia i czasu. W sklepach pojawi się już 1 sierpnia.

fot. Lego
%d bloggers like this: