SPEED to nazwa nowej grupy policji. Po Warszawie specgrupa ruszy w Krakowie

Nazwa wiele wyjaśnia. Specjalna jednostka policji skoncentruje się na kierowcach, którzy drastycznie przekraczają ograniczenia prędkości. Nie trzeba ich daleko szukać, wystarczy wyjść z domu i przejść się z kwadrans przy ruchliwej arterii miasta.

Nowa jednostka powstanie w Krakowie. Będzie działać na wzór grupy stołecznej, która funkcjonuje od listopada zeszłego roku. W połowie czerwca policja przedstawiła raport z działań grupy. Okazuje się, że mundurowi mają wyniki.

fot. Komenda Stołeczna Policji

Od momentu powołania jednostki funkcjonariusze skontrolowali 13,3 tys. pojazdów i namierzyli 7700 kierowców, którzy nie stosowali się do ograniczeń prędkości. Ponad 2 tys. kierujących straciło prawo jazdy na 3 miesiące za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Stróże prawa ujawnili dodatkowo 1021 innych wykroczeń.

Policjanci z grupy SPEED poruszają się głównie nieoznakowanymi samochodami BMW. W Warszawie mają również do dyspozycji Kia Stinger w najmocniejszej wersji GT z silnikiem 3.3 V6 T-V6 T-GDI o mocy 370 KM i seryjnym napędem 4×4.

Sukces stołecznej grupy spowodował przyspieszenie prac nad powstaniem specgrupy w Krakowie. Zadaniem tej komórki będzie dyscyplinowanie kierowców łamiących ograniczenia prędkości, likwidowanie nielegalnych wyścigów i innych drogowych patologii.

%d bloggers like this: