Masz motocykl BMW? To potrzebujesz pickupa BMW!

Podczas tegorocznych BMW Motorrad Days, trzydniowej imprezy, podczas której wszystko co się porusza na kołach ma znaczek z niebiesko-białą szachownicą, zaprezentowano kilka ciekawych koncepcji. Jedną z nich jest model opierający się na X7, czyli pojazd bazujący na nowym SUVie bawarskiej marki, z wyglądu przypominający Hondę Ridgeline.

fot. BMW

Po co w ogóle wspominamy o tym samochodzie? Właściwie tylko dlatego, że BMW zapakowało na pakę koncepcyjnego pickupa swój motocykl, a taka kombinacja bardzo nam się spodobała. Obcięty dach oraz zastosowanie włókna węglowego na drzwiach i pozostałej części dachu pozwoliło zmniejszyć masę pojazdu. Całość wgląda całkiem nieźle, jak na efekt 10-miesięcy prac stażystów z BMW. Zgadza się, to jedynie pewne wizja samochodu.

fot. BMW

BMW nazywa ten model pięciomiejscowym, luksusowym pickupem. Niemiecka marka mogłaby zapewne zawstydzić tym wariantem Forda F-150 i Ram 1500 pod względem luksusowego wykończenia i funkcji, ale pomimo, że półciężarówka jest w zasadzie kompletna i gotowa do drogi, nie zobaczymy jej w salonach. Bawarczycy lubią eksperymentować ale kierują się twardymi prawami rynku, a niestety zapotrzebowanie na taki pojazd BMW jest znikome. Na dodate ten GS nawet nie mieści się na pace. Zauważyliście?

fot. BMW
%d bloggers like this: