Yamaha i Deus Ex Machina prezentują The Swank Rally 700

Od oficjalnego początku partnerstwa Yamahy i włoskiego warsztatu Deus Ex Machina, które zostało zawiązane w 2013 roku, współpraca pomiędzy światową marką a mistrzami customu układa się znakomicie. Jako globalny partner techniczny Yamaha zapewnia wsparcie dla międzynarodowych imprez odbywających się w Europie, USA i Australii. Oczywiście to, co przede wszystkim łączy te dwie marki, to wspólna pasja do motocykli i customów, która zapoczątkowała szeroką gamę unikalnych projektów.

DEUS Swank Rally 700 (Quelle: Yamaha / DEUS)

Najnowszy z nich, o nazwie Swank Rally 700, to doskonałe połączenie chłodnej esencji estetyki Deus z wszechstronnym i łatwo konfigurowalnym modelem XSR700. Rezultatem jest rasowy custom Deus, który zapewnia podobno emocjonujące wrażenia z jazdy, z których słynie XSR.

DEUS Swank Rally 700 (Quelle: Yamaha / DEUS)

Serce dawcy to dwucylindrowy silnik rzędowy o pojemności 689 cm3, który został zaprojektowany w oparciu o technologię „crossplane” zapewniającą liniową charakterystykę momentu obrotowego i gwarantującą doskonałe przyspieszenie. Stylizowany na klasyka model XSR700 został wyposażony w zwartą i lekką ramę, która zapewnia wyjątkową zwrotność i łatwość prowadzenia.

DEUS Swank Rally 700 (Quelle: Yamaha / DEUS)

Deus zamontował do XSR przód z Yamaha Super Ténéré 1200, w tym widelce, wraz z przednim kołem 19 cali. Bardziej miękkie sprężyny zostały wykorzystane, aby uwzględnić niższą masę XSR700. Z kolei monoshock od Öhlins pojawił się dla zrównoważenia zawieszenia. Koła Kineo zostały zamontowane z przodu i z tyłu, a opony Metzeler Karoo zapewniają motocyklowi maksymalną przyczepność.

DEUS Swank Rally 700 (Quelle: Yamaha / DEUS)

Niestandardowe prace obejmują ręcznie wykonany, aluminiowy zbiornik paliwa i siodło. Aby utrzymać się moto w stylu vintage off-road, zamontowano również przedni i tylny błotnik Acrebis oraz zabytkowe, plastikowe osłony dłoni. Gardłowy ryk motocykla wydobywa się z wydechu Swank Rally 700 w kombinacji 2-in-1. Jak Wam się podoba niegrzeczny projekt Deus?

DEUS Swank Rally 700 (Quelle: Yamaha / DEUS)
%d bloggers like this: